سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چیست؟آیا تا بحال اصطلاح سئوی سفید در ارتباط با سئوی سایت به گوشتان خورده؟ آیا اهمیت سئوی سفید وب سایت را می دانید؟ ما در این مقاله می خواهیم بگویم سئوی سفید سایت چیست و چه اهمیتی دارد.
فایل صوتی ای درباره سئو کلاه سفید و کلاه سیاه تهیه کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما این پادکست را گوش دهید:

عد از مطالعه مقاله سئو چیست؟ و آشنایی با مفهوم سئو به سراغ این مطلب می رویم. ابتدا با دو اصطلاح رایج تحت عنوان کلاه سفید و کلاه سیاه در ارتباط با هکرها مقاله را  آغاز می کنیم. بسیار خوب ولی این اصطلاح چه ارتباطی به سئوی سایت دارد؟

در امور مربوط به سئو که بیشتر در یک شرکت طراحی سایت امور سئو را انجام می دهند پس از پایان طراحی سایت ، به دو روش سئوی سایت شما را پیش خواهند برد.

1- انجام امور سئوی سایت با استفاده از تکنیک ها و ترفند های مختلفی که ارگانیک و مطابق با استاندارد های گوگل باعث بالا رفتن رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل می شود که به آن اصطلاحاً سئوی سفید می گویند.

سئوی سفید بهترین و ماندگار ترین و بی خطر ترین روش سئو است.روشی که تنها و تنها با پیروی از دستورات و قوانین موتور های جستجو و گوگل و ابزارهایی که گوگل یا شرکت هایی از این قبیل در اختیار ما می گذارند مانند ابزار کیورد پلنر keyword planner در طولانی مدت منجر به نتیجه می شود.البته این را هم بگوییم که سئوی سفید خیلی اوقات بی فایده است.شما برای یک سایت چت روم، سایت نیازمندی ، یک سایت خدمات طراحی سایت، چگونه می خواهید با روش های سئو سفید به صدر نتایج گوگل با میلیونها رقیب برسید؟آیا صرف درج محتوای خوب منجر به ارتقا به نتایج اول گوگل در موضوعات رقابتی می شود؟بدون شک خیر.استفاده از روش های سئو سفید ممکن است سالها زمان ببرد و یا هزینه به شدت سنگینی داشته باشد و در برخی از موضوعات با هزینه سنگین و زمان هم امکان پذیر نیست.اینجاست که سئوی خاکستری به میان می آید.

2-  انجام امور سئوی سایت با استفاده از روش های غیر ارگانیک و استفاده از راه کارهای زود بازده ولی ناپایدار که از هیچ اصولی پیروی نمیکند و در کوتاه مدت با راه های انحرافی باعث گمراه شدن  موتورهای جستجو می شود و باعث بالا رفتن موقت رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل می شود که به آن اصطلاحاً سئوی سیاه می گویند. باید بگیم که سئوی سیاه در مقایسه با سئوی سفید خیلی کم دردسر و راحتتر است و در آن از تکنیک های انحرافی برای فریب دادن موتور جستجو استفاده می شود و با سرعت بیشتری سایت شما به رتبه بالا در موتور جستجو مثل گوگل دست پیدا کند.

اما با تغییرات به روز در معیارها و الگوریتم گوگل و هوشمند تر شدن آن، یک سایت با سئوی سیاه به همان سرعتی که به رتبه ی اول رسید توسط موتور جستجو شناسایی شده و به سرعت افت می کند و دیگر نمی تواند توسط موتور جستجو در صفحات ابتدایی گوگل نمایش داده شود.

با توجه به موردی که به آن اشاره کردیم مطمئنا استفاده از سئوی سفید برای یک وب سایت کار سختتری را بر دوش سئوکار قرار می دهد. اما یک سئوکار حرفه ای وب سایت کاملا بر این حوزه تسلط داشته و با به روز کردن اطلاعات خود با توجه به الگوریتم های گوگل می تواند برترین تکنیک های سئوی سفید وب سایت را به کار ببرد.

ما در شرکت پایدار سامانه به عنوان یکی از 10 گروه برتر طراحی سایت در تهران توانسته ایم نمونه طراحی سایت های خود را با برترین تکنیکهای سئو سفید به مشتریان عرضه نماییم. و همچنین حق شماست تا وب سایت شما در لینک های اول گوگل دیده شود. علاوه بر این کافیست با یک جستجو ساده متوجه شوید که برترین شرکت طراحی سامانه های تحت وب و طراحی سایت با بکارگیری بروزترین الگوریتم های گوگل در سال 2018، گروه طراحی سایت پایدار سامانه می باشد. برای این کار کافیست کلمه طراحی سامانه را در جستجوی گوگل تایپ نموده و لینک اول را مشاهده نمایید.

قطعا نتیجه جستجویی که در گوگل خواهید دید در لینک اول طراحی و پیاده سازی سامانه های تحت وب – پایدار سامانه را خواهید دید و در لینک دوم  طراحی وب سایت و سامانه تحت وب– پایدار سامانه را خواهید دید.

 

سئو سفید و سئو سیاه چیست
سئو سفید و سئو سیاه چیست

تکنیک های سئو سفید وب سایت

نکاتی که در رابطه با یک سئوی سفید وب سایت باید رعایت شود:

تولید محتوای اختصاصی و غیر کپی و به روز رسانی آن و اضافه نمودن مطالب جدید در صفحات سایت
• رعایت اصول سئو بر روی محتوایی که تولید می شود
• اضافه نمودن حداقل یک بک لینک در محتوای تولید شده
• رعایت محتوای متاتگ با توجه به مطالب مربوط به صفحات وب سایت
• در نهایت استفاده از شبکه های اجتماعی برای جذب کاربر وب سایت و گرفتن لینک از طریق آنها

در مقالات بعدی حتما درباره نحوه تولید محتوای اصولی با رعایت تکنیک های سئو صحبت خواهیم کرد. از اینکه این مقاله را مطالعه فرمودید از شما ممنونیم امیدواریم که با مطالعه این مقاله معنی و مفهوم سئوی سفید و سئوی سیاه را درک کرده باشید.

پیشنهاد می کنیم مقاله انتخاب هاست چه تاثیری در سئوی سایت دارد را نیز مطالعه بفرمایید.