WAMP چیست؟

WAMP مخفف Windows، Apache، MySQL و PHP است. این یک پشته نرم افزار است که به این معنی است که با نصب WAMP شما Apache ، MySQL و PHP را روی سیستم عامل نصب می کنید (برای ویندوز).
خوب است بدانید که WAMP از LAMP مشتق شده است (L مخفف Linux). تنها تفاوت بین این دو این است که WAMP برای ویندوز استفاده می شود، در حالی که LAMP برای سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس استفاده می شود.

بیایید به طور خلاصه به توضیح هر حرف بپردازیم:
• ” W ” مخفف Windows است، همچنین LAMP (برای لینوکس) و MAMP (برای مک) وجود دارد.
• ” A ” مخفف آپاچی است. آپاچی نرم افزار سروری است که وظیفه سرویس دهی صفحات وب را بر عهده دارد. هنگامی که شما درخواست می کنید صفحه ای توسط شما دیده شود، آپاچی درخواست شما را از طریق HTTP می دهد و سایت را به شما نشان می دهد.
• ” M ” مخفف MySQL است. وظیفه MySQL این است که سیستم مدیریت پایگاه داده سرور شما باشد. تمام اطلاعات مرتبط مانند محتوای سایت شما، نمایه های کاربر و غیره را ذخیره می کند.
• ” P ” مخفف PHP. این زبان برنامه نویسی است که برای نوشتن وردپرس استفاده می شود. PHP به همراه Apache اجرا می شود و با MySQL ارتباط برقرار می کند.
WAMP مانند یک سرور مجازی در رایانه شما عمل می کند. این به شما امکان می دهد تمام ویژگی های وردپرس را بدون هیچ عواقبی آزمایش کنید زیرا روی دستگاه شما بومی سازی شده است و به وب متصل نیست.
اول از همه، این بدان معناست که نیازی نیست منتظر بمانید تا فایل‌ها در سایت شما آپلود شوند و ثانیا این امر ایجاد پشتیبان‌گیری را بسیار آسان‌تر می‌کند.
WAMP روند کار را برای توسعه دهندگان و طراحان تم به طور یکسان سرعت می بخشد. علاوه بر این، شما همچنین از مزیت ویرایش سایت خود به میزان دلخواه خود بهره مند می شوید.
با این حال، برای راه اندازی وب سایت، باید نوعی از خدمات میزبانی و یک دامنه دریافت کنید.
در اصل، WAMP به عنوان یک فضای امن برای کار در وب سایت شما، بدون نیاز به میزبانی واقعی آن به صورت آنلاین استفاده می شود.
WAMP یک کنترل پنل نیز دارد. پس از نصب بسته نرم افزاری، تمامی سرویس های ذکر شده در بالا (به استثنای سیستم عاملی که هست) بر روی دستگاه محلی شما نصب خواهند شد.

چه از WAMP یا بسته های نرم افزاری برای سایر سیستم عامل ها استفاده کنید، این یک راه عالی برای صرفه جویی در زمان است. شما نیازی به آپلود فایل ها در یک سایت ندارید و می توانید یاد بگیرید که چگونه در یک محیط امن و بدون مراقبت توسعه دهید.