مقدمه

امروزه با پیشرفت در تکنولوژی و همه گیر شدن آن و فراگیر شدن اینترنت در میان همه افراد از مردم عادی گرفته تا شرکت ها و موسسات کوچک و بزرگ همگی به نوعی با شبکه گسترده جهانی در ارتباط هستند و همه ی افراد برای رفع نیاز های خود به نوعی از اینترنت به عنوان اولین راه حل استفاده می کنند به طوری که حتی برای جرئی ترین نیاز های خود به دنبال راه حلی در اینترنت به جستجو می پردازند. امروزه شرکت هایی مانند گوگل،یاهو و مایکروسافت با داشتن موتور های جستجوی قوی خود جستجو در فضای مجازی را بسیار راحت کرده اند. اما بسیاری از افراد برای بسیاری از کارها از جمله به اشتراک گذاشتن مقاله،رشد کسب و کار،تبلیغات و… به دنبال ایجاد یک سایت یا به اصطلاح طراحی سایت هستند تا بتوانند از طریق این راه به اهداف خود برسند. ما در این مقاله قصد داریم درباره این که درآمد توسعه دهندگان و طراحان وب سایت در ایران و جهان به چه صورتی است به بحث بپردازیم.

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت در ظاهر شاید نیاز به تعریف و توصیف نداشته باشد اما این روز ها انقدر تنوع طراحی وب سایت حرفه ای فاکتور های ریز و درشت دارد که ممکن است در انتخاب یک شرکت طراحی وب سایت دچار سردرگمی شوید.

کلمه طراحی سایت اشاره دارد به طراحی صفحات وبی که در اینترنت به نمایش گذاشته می شوند. برای مطالعه بیشتر در مورد طراحی سایت و انواع طراحی وب سایت و انتظاراتی که باید از یک طراح سایت داشت، مقاله زیر را مطالعه کنید:

برای خواندن مقاله طراحی سایت چیست کلیک کنید

web designing

 

درآمد طراحان و توسعه دهندگان سایت در ایران

طراحی سایت و کسب درآمد طراحی سایت در ایران به این صورت است که می توان هم به صورت مستقل و هم به عوان یک کارمند در موسسات،سازمان ها، بخش های خصوصی و دولتی به فعالیت پرداخت و تا سمت های مدیریت تیم طراحی و مدیر محتوای سایت پیشرفت کرد. و با کسب تجربه می توان کسب و کار مستقل برای خود راه اندازی کرد. اما درآمد طراحی سایت بسته به میزان تجربه، میزان مهارت و توانایی برنامه نویس، ارتباط عمومی و… می تواند درآمد های متفاوتی داشته باشد. اما در کل درآمد طراحی سایت در ایران می تواند از چند صد هزار تومان تا ده میلیون تومان در ماه بسته به میزان توانایی ها و تجربیات طراح سایت و مهارت در برنامه نویسی می تواند متغیر باشد.

دستمزد طراح وب

به عنوان مثال درآمد طراح سایت و برنامه نویس پایتون که در تهران کار می کند چیزی حدود ۲ تا ۶ میلیون تومان در ماه است. اما بازار کار برنامه نویسی پایتون با این که از این زبان حتی در طراحی اپلیکیشن ها استفاده می شود؛در ایران طرفدار آنچنانی ندارد. اما زبان های برنامه نویسی مانند asp.net و php و java در ایران دارای محبوبیبت فراوانی هستند بالطبع درآمد خوبی هم دارند.کدنویسی با زبان java در ایران به صورت خیلی محدودی وجود دارد اما در دنیا یکی از شاخه های پر درآمد برنامه نویسی به حساب می آید.

درآمد طراحی سایت در جهان

1) درآمد طراحان سایت در آمریکا

کشور ایالات متحده دارای بیشترین درآمد برای طراحی سایت و درآمد طراحان وب در دنیا می باشد.به طور مثال درآمد طراحان سایت تمام وقت در سال 2011 یه طور متوسط 52000$ در سال بوده است که طبق آمار ۲۵درصد از افراد از این آمار 45000$ و ۷۵درصد از این آمار 65000$ در سال به طور میانگین درآمد داشته اند. درآمد طراحان سایت تازه کار با سه سال تجربه که تحصیلات آکادمیک در این حوزه نداشته اند به طور متوسط 42000$ در سال می باشد. درآمد طراحان سایت تازه کاری که کار نظارت و آموزش به سایر کارکنان را انجام می دهند به طور میانگین 72000$ در سال است.

2) درآمد توسعه دهندگان وب

توسعه دهندگان وب به دو دسته  front_end Developr و back_end developer تقسیم می شوند. که front_end developer ها در حقیقت وظیفه کار طراحی سایت و نحوه ی نمایش خروجی ها در سایت را به عهده دارند و back_end developer ها کار برنامه نویسی سایت را به عهده دارند. به طور متوسط front_end developer ها 60000$ در سال درآمد دارند که از این میزان ۲۵درصد50000$ در سال و ۷۵درصد 75000$ در سال درآمد دارند. back_end developer ها به طور میانگین 70000$ در سال درآمد دارند.

کسب درآمد طراحی سایت

درآمد طراح سایت فریلنسر(کار به صورت آزاد کاری)

طراحان وب و توسعه دهندگانی که به صورت آزاد کاری فعالیت می کنند به مراتب بیش از کسانی که به صورت کارمند کار می کنند درآمد دارند. طراحان و توسعه دهندگان وب که به صورت آزادکاری فعالیت می کنند؛به طور میانگین ساعتی 50$ درآمد در مقابل 26$ در ساعت کارمندان درآمد دارند.

آیا دوست دارید طراح سایت شوید؟

اگر قصد دارید طراح سایت شوید مقاله آیا می خواهید طراح وب سایت شوید؟  را مطالعه کنید.

web designing

 

بازار کار طراحی سایت چطوره

برای بررسی و ارائه آمار دقیق از بازار کار طراحی سایت می بایست به طور مفصل صحبت کنیم ولی در این مقاله میخواهیم اشاره ای به بازار کار طراحان وب نماییم. اگر به صورت دقیق میخواهید از وضعیت بازار کار شغل طراحی سایت و چالش های آن آشنا شوید پیشنهاد میکنیم مقاله وضعیت بازار کار طراحی سایت و برنامه نویسی وب را مطالعه کنید.

با توجه به اینکه شرکت پایدار سامانه یکی از فعالیت های و خدمات کلیدی آن طراحی وب سایت و در پی آن استخدام برنامه نویسان وب و طراحان سایت می باشد در حد خود از وضعیت بازارکار این رشته و حوزه باخبریم.

اگر بخواهیم نظر خودمان را بگوییم در یک کلام طراحی وب و برنامه نویسی یکی از بزرگترین بازار کار در مشاغل حال و مهمتر از آن آینده می باشد چرا که همانطور که همه عموم جامعه نیاز اینترنتی شدن همه کسب و کارها را در جای جای زندگی لمس میکنند هر روز بازار های جدیدی در حال گسترش است و تقریبا اکثر کسب و کارهای سنتی به سمت فروش کالا و خدمات آنلاین روی آوردند که لازمه و مقدمه ورود به فضای آنلاین داشتن وب سایت می باشد لذا گستردگی بازار کار طراحی سایت به وضوح به چشم میخورد و هیچ شکی برای هیچکس در اینباره وجود ندارد و این امر بسیار منطقی به نظر می رسد.

معایب شغل طراحی سایت

ابتدا عبارت قرار گرفته در تیتر را به این صورت اصلاح میکنیم: چالش های شغل طراحی سایت، علت اینکار این است که برای رسیدن به موففیت باید تلاش کرد و در هر کسب و کار و شغلی که وارد شوید چالش هایی وجود دارد که از نظر افراد موفق یک فرصت دیده میشود و از دید افراد تنبل و کمکار عیب محسوب می شود.

برای مثال اگر میخواهید شغل طراحی سایت را انتخاب کنید باید بدانید که این حوزه به شدت در حال بروز شدن می باشد و هر روز یک تکنولوژی جدید ظهور میکند و وظیفه شما مطالعه دائم و پیوسته بوده چراکه در غیر اینصورت از رقبا عقب می افتید و مجبورید با تکنولوژی قدیمی به سختی کارتان را ادامه دهید و قطعا تا یک جایی دیگر این امکان وجود ندارد و مجبورید تکنولوژی روز را جایگزین نمایید. حالا همانطور که پیشتر اشاره کردیم این موضوع را میتوانیم با این دید نگاه کنیم که یک فرصتی است که همیشه مجبور به بروزرسانی اطلاعات در زمینه فضای وب هستید و علم شما بروز خواهد ماند و از جنبه دیگر هم برخی میتوانند با این تفکر نگاه کنند که مشقت و سختی و مطالعه پیوسته دچار خستگی و انرژی آنها را تلف میکند. فکر میکنم منظور ما را به درستی متوجه شدید.

چالش دیگری که میتوان به آن اشاره کرد وجود رقبای بسیار در کنار سیستم های مدیریت محتوا یا همان cms ها هستند.

قطعا همه طراحان سایت با این موضوع به تعداد دفعات زیادی برخورد کردند و میکنند. وجود cms های مختلف مانند وردپرس، جوملا، مجنتو، لاراول و… باعث شده تا افراد زیادی ادعای برنامه نویسی و طراحی سایت کنند و چون مشتری و متقاظی طراحی سایت اطلاعات کافی در این زمینه یعنی تفاوت طراحی سایت و کدنویسی اختصاصی با راه اندازی وب سایت با وردپرس و این cms ها را ندارند توجیه هزینه تمام شده سایت و قیمت طراحی سایت اختصاصی کمی دشوار می شود. البته ناگفته نماند بازار برای همه سطح قیمت و همه سطح کیفیت فراهم بوده و هر کدام متقاضی خاص خودش را دارد و همه با این ضرب المثل آشنا هستند که به قول قدیمی ها هر چقدر پول بدی آش میخوری.

شرکت طراحی سایت پایدار سامانه آماده ارائه خدمات طراحی سایت اعم از طراحی سایت شرکتی، فروشگاهی و سایت های مربوط به انواع مشاغل و کسب و کار، سئو، طراحی اپلیکیشن، طراحی نرم افزار سفارشی و دارای نمونه کارهای متعدد از طراحی سایت برای استارتاپ ها و … می باشد.