طراحی لوگو

یک تجارت آنلاین بدون داشتن لوگوی منحصر به فرد خود نمی تواند یک بیزینس موفق محسوب شود.

برای برندینگ شدن باید برای خود یک لوگوی استاندارد و به روز داشته باشید. لوگو یک ابزار شناسایی تجارت برای شما محسوب می شود این یک اصل برای هر شرکت است که باید رعایت شود.

نیازی نیست برای طراحی لوگو وب سایت و یا برند یک شرکت تحصیلات عالی داشته باشید این روزها برنامه و نرم افزار های مختلفی برای طراحی لوگو وجود دارد که شما فقط با داشتن کمی اطلاعات می توانید یک لوگو طراحی کنید.

استاندارد های زیادی برای طراحی لوگو وجود دارد که باید رعایت شود تمامی این استاندارد ها می تواند به حرفه ای شدن بیشتر شما کمک ویژه ای کند. در اینجا به برخی از این استاندارد ها در طراحی لوگو می پردازیم:

اندازه ی لوگوی استاندارد

با توجه به نیاز های مختلف می تواند اندازه ی لوگو در سوشیال های مختلف متفاوت باشد سوشیال هایی مانند اینستاگرام، فیس بوک، طراحی سایت، توییتر، پینترست و.. برخی دیگر از سوشیال ها. در نیاز اول بسیار حائز اهمیت است تا اندازه ی مناسب برای لوگوی خود را بدانید.

برای مثال اندازه ی لوگوی استاندارد در سوشیال یوتیوب 800 در 800 می باشد در صورتی که اندازه ی استاندارد لوگو برای طراحی سایت با فرمت PNG حدودا 128 پیکسل است.

اندازه ی لوگو برای سوشیال های مختلف

اندازه ی لوگو در توییتر
عکس پروفایل 400*400
عکس کاور 1500*500
عکس پست 1024*512

اندازه ی لوگو برای فیس بوک

عکس پروفایل 180*180
عکس کاور 820*312
کاور ایونت 1920*1080
عکس پست1200*630

اندازه ی لوگو برای اینستاگرام

عکس پروفایل 110*110
عکس کاور n*a
عکس پست 320*1080 یا 1080*1080

اندازه لوگو برای لینکدین

عکس پروفایل 400*400
عکس کاور 1584*396
عکس کمپانی 1536*768
عکس پست 1200*4620

اندازه لوگو برای پینترست

پست های تصویر: 1000*1500
عکس کاور 600*900
برای پست 600*900

رنگ لوگوی وب سایت

انتخاب رنگ های مناسب لوگو می تواند نقاط قوت کسب و کار شما را برجسته کند و به شما کمک کند مشتریان مناسب را جذب کنید و همانطور که ممکن است حدس بزنید، ترکیب اشتباه می تواند اثر معکوس داشته باشد.

همه در مورد روانشناسی رنگ ها در وب سایت می دانند و همچنین می دانید که یک رنگ بر روی رفتار کاربران و برندینگ سایت چقدر تاثیر گذار است پس باید در انتخاب رنگ مناسب لوگوی وب سایت خود توجه بسیار زیادی کنید. همچنین لوگوی سایت ارتباط مستقیمی می تواند با رنگ سایت می تواند داشته باشد.
شرکت های طراحی سایت پیشنهاد می کنند برای طراحی لوگو از تک رنگ ها استفاده کنید و از رنگ هایی مانند سفید و یا مشکی برای طراحی لوگوی وب سایت خود استفاده کنید این یک اصل به حساب نمی آید ولی برای استفاده ی بهینه تر از لوگوی سایت می تواند نکته ی مهمی باشد.

بررسی رنگ های لوگوی سایت

رنگ قرمز

آیا برند شما هیجان بر انگیز است و یا مخاطبان خاص شما جوانان می باشد؟ قرمز رنگی برای ایجاد هیجان و اشتیاق می باشد بری جوانان یا رستوران ها استفاده میشود چرا که رنگ قرمز می تواند اشتها را بر انگیزد.

طراحی لوگو با زنگ زرد

رنگ لوگو رنگ صلح و نشان دهنده دوستی است. رنگ زرد می تواند رنگ شادی باشد و بسیار انرژی زا نیز است و علاوه بر آن برای برند ها معروف و خدمات لوکس از رنگ زرد استفاده می شود.

لوگوهای آبی

آبی نماد اعتماد و بلوغ است. اگر می خواهید اعتماد به نفس داشته باشید یا اعتماد به برند خود را ایجاد کنید، رنگ آبی را برای برند خود انتخاب کنید این رنگ ارتباط مستقیم با اعتماد سازی افراد دارد.

لوگوهای صورتی

صورتی بر خلاف رنگش که مرسوم برای بانوان است، یکی از متنوع ترین رنگ ها می باشد صورتی می تواند ظاهری منحصر به فرد به برند شما بدهد.

لوگوهای مشکی

رنگ مشکی همیشه یک رنگ مدرن بوده است و بسیار شیک که با تمامی رنگ ها می تواند مکمل باشد اگر یک برند لوکس و منحصر به فرد دارید رنگ مشکی می تواند برند و لوگوی شما را جذاب تر کند.

لوگوهای سفید

رنگ سفید به تنهایی، بی وزن بی مضمون بدون هیچ حرفی، دقیق و روشن است و ملایم حس آرامش می دهد و مکمل با تمامی رنگ ها است.

چگونه رنگ لوگو را انتخاب کنیم

قبل از هر چیزی فکر کنید که با طراحی لوگو می خواهید چه مضمونی را بیان کنید و چه حسی را به مخاطبان خود اعلام بدارید. ویژگی های شخصی کسب و کار خود را بسنجید و به دنبال آن یک لوگو با رنگ استاندارد خود انتخاب کنید. اگر با شرکتی قرار داد داشته باشید می تواند گرافیک آن ها پیشنهاد های مناسبی برای طراحی لوگو برای شما تعریف نماید تا بتوانید لوگوی مناسب با استاندارد های بیزنس و تجارت خود را مطرح نمایید.