الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

در سال های گذشته هر فردی با جستجوی کلمه ای در گوگل ممکن بود به نتیجه دلخواه خود نرسد و با اسپم سایت ها و حجم زیادی از تبلیغات بی ربط با موضوع مورد نظر خود برخورد کند. برای کاربر این موضوع امری خسته کننده و ناامید کننده بود. با گذشت زمان گوگل تصمیم گرفت که این شرایط را برای جستجوی مناسب تر کاربران خود، تغییر دهد که الگوریتم های مختلفی را با گذشت زمان آپدیت و به جستجوگر خود اضافه کرد مثل پاندای گوگل که می توان گفت اولین آپدیت و الگوریتمی محسوب می شود که توسط آن صفحات گوگل و محتوای آن ها سنجیده می شود و تا حدود زیادی از کپی مطالب سایت ها از یکدیگر جلوگیری کرده است. بعد از آن الگوریتم پنگوئن در توسعه ی گوگل قرار گرفت که از بک لینک سازی های اسپم ها جلوگیری می کند .
بعد از الگوریتم های موجود، الگوریتم مرغ مگس خوار را گوگل انتخاب کرد تا مفهوم گرایی و ارتباط معنایی کلمات با هم در جستجوها شناسایی شود. شاید این سوال برای شما بوجود بیاید که این آپدیت جدید برای چیست و اصلا این ارتباطات معنایی چقدر مهم است؟
باید گفت این الگوریتم تا به امروز جامع ترین آپدیت در گوگل محسوب می شود چون باعث می شود تولید کنندگان محتوا از کلمات کلیدی تکراری استفاده نکنند و کیفیت محتواها افزایش پیدا کند و با سرچ در گوگل به اسپم های نامرتبط و زشت مواجه نشوند و مرتبط ترین مقالات و محتواها برای شما نمایش داده شود چون مفهوم کلمات با مرغ مگس خوار برای گوگل ساده شده است.

مرغ مگس خوار چگونه در گوگل کار می کند؟

این الگوریتم در واقع یک شیوه ی هوشمند جهت جستجو توسط کاربران می باشد که به وسیله ی آن نتایج دقیق تر و مناسب تری را در هر جستجو نمایش می دهد. الگوریتم مرغ مگس خوار از ارتباط معنایی و مفهومی برای جستجو استفاده می کند به همین دلیل است که نتایج جستجوها دقیق تر و مناسب تر می شود.

– ایجاد ارتباط مفهومی و معنایی کلمات

. یک مثال میز نیم تا بهتر متوجه این موضوع شوید. شما قد یک بازیکن فوتبال مثل کریستیانو رونالدو را سرچ می کنید در همان صفحه ی اول علاوه بر قد این بازیکن بخشی از بیوگرافی او، فعالیت های او و … را به شما نمایش می دهد که در واقع پاسخ های مستقیم تری به پرسش شما داده شده است.

– شناسایی کلمات مهم

این الگوریتم جامع با تجزیه و تحلیلی که بر روی سرچ انجام می دهد کلمات کم اهمیت در یک جستجو را شناسایی می کند و نتایج بهتر و مفید تری را به مخاطبان ارائه می کند یعنی وقتی میخواهیم قد بازیکن فوتبال را سرچ کنیم نیازی نیست بنویسیم قد کریستیانو رونالدو چند متر یا اینچ است؟ با سرچ دو کلمه ای قد کریستیانو رونالدو همه ی اطلاعات در گوگل نمایش داده می شود.

– تحلیل رفتار کاربران

مرغ مگس خوار به مفهوم و کیفیت محتوایی که ایجاد شده و مورد توجه کاربران است توجه ویژه ای دارد. یعنی میزانی که یک کاربر بر روی سایت وقت می گذارد و در سایت گردش می کند را تحلیل و شناسایی می کند و اینگونه سایت در ترتیب صفحات گوگل قرار می گیرد.

الگوریتم مرغ مگس خوار بر روی سئو چه اثراتی دارد؟

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل بر روی جستجوی گوگل اثرات زیادی دارد و تولید محتوا باید با در نظر گرفتن برخی از نکات ایجاد شود تا در جستجوها بهینه تر نمایش داده شود. در اینجا به صورت ساده این نکات را به شما معرفی کرده ایم.

1- استفاده متناسب از کلمات کلیدی

یعنی کلمات کلیدی که وجود دارد را به صورت تکراری و چند باره در متون استفاده نکنیم و به جای آن از کلمات مترادف و توضیح کلمات استفاده کنیم. زیرا در غیر اینصورت توسط الگوریتم مرغ مگس خوار متن به عنوان محتوای کم ارزش شناسایی می شود و باعث می شود سایت ما نزول کند.

2- بهینه سازی انکر تکست ها

انکر تست ها (نام لینک) به گونه ای انتخاب شود که با موضوع محتوا و همچنین کلمات کلیدی مرتبط باشد و سعی کنید از کلمات کلیدی و لینک های مرتبط (چه خارجی و چه داخلی) استفاده کنید.

3- انتخاب محتواهای مناسب

سعی کنید از محتواهایی استفاده کنید که نه خیلی طولانی و نه خیلی کوتاه باشد تا مخاطب و خواننده با میل بیشتری برای مطالعه وقت بگذارند و با موضوع مورد نظر هم خوانی داشته باشد.