چگونه می توان مهارت های برنامه نویسی خود را با بهره گیری از ابزارهای رایگان و متن باز بالا ببریم؟

پس از یادگیری اصول اولیه برنامه نویسی، نیاز دارید مهارت های خود را برای تسلط بر یک زبان برنامه نویسی بهبود ببخشید. برای کمک به شما در این فرآیند مهم، وب سایت exercism.org یک ابزار اوپن سورس و رایگان ایجاد کرده است. این ابزار با صدها تمرین و مثال در بیش از 50 زبان برنامه نویسی به شما کمک می کند.

جدا از اینکه به برنامه نویسان مبتدی و تازه کار اجازه تمرین کردن در بستری مثل چرک نویس، کد زدن از ابتدا را فراهم کرده است، همچنین به برنامه نویسان با تجربه هم در جهت بهبود توانایی ها و مهارت های خودشان را می دهد.

با وجود اینکه افرادی ادعا میکنند که یادگیری برنامه نویسی سخت نیست، عده ای دیگر سخت در تلاش هستند تا مهارت هایی را در این حوزه بدست بیاورند. اما، با وجود تعداد زیاد منابع آنلاین و رایگان که وجود دارند همه چیز ساده تر شده است. با همه این اوصاف پایدار بلاگ سعی بر این دارد اسراری برای بهبود مهارت های برنامه نویسی و تبدیل شدن به یک برنامه نویس بهتر به شما ارائه دهد.

در این مقاله، قصد داریم ابزاری را معرفی کنیم با نام exercism.org، بر خلاف ابزار های دیگر، این وب سایت اهدافی برای بالا بردن دانش شما را با برنامه ریزی مناسب دارد.

وب سایت exercism

exercism به طور مرتب با مشکلات و چالش های جدید به روز می شود. این یک ابزار متن باز می باشد، بنابراین، فلسفه این همه اشتراک گذاری و همکاری ها برای همین است که این ابزار به دلیل متن باز بودن از درون خود ساخته و مدیریت می شود. در اینجا شما می توانید سوال یا مسئه ای را در سیستم لوکال خود امتحان و حل نمائید و تجربه آن را در وب سایت به نمایش بگذارید. همچنین می توانید تجربه های خودتان را به اشتراک بگذارید و با استفاده از نظر ها و بازخورد ها، یا با مطالعه دیگر چالش ها مهارت خود را بالاتر ببرید و به روز باشید.

این ابزار آنلاین و رایگان، برای یادگیری برنامه نویسی همراه با صدها چالش و تمرین برای بیش از 30 زبان برنامه نویسی است. این تمرین ها و آموزش های برنامه نویسی برای سه سطح مختلف در نظر گرفته شده است که در ادامه به شرح آنها پرداخته ایم.

اگر خیلی تازه کار هستید و یا هنوز یادگیری یک زبان برنامه نویسی را شروع نکرده اید، پیشنهاد میکنم مقاله دیگر ما را با عنوان چگونه می توانم برنامه نویسی یاد بگیرم را مطالعه بفرمایید، راه حل هایی بصورت مرحله به مرحله ارائه کرده ایم که پیروی از آن الگو، مسیر پیشرفت مناسبی برای شما رقم خواهد زد.

یادگیری و بهبود برنامه نویسی از ابتدا

برای یک فرد مبتدی که تجربه تکنیکی زیادی در زمینه برنامه نویسی ندارند، ورود به دنیای برنامه نویسی می تواند هولناک باشد. یک برنامه نویس تازه کار لحظه ای فکر میکند که همه چیز ساده و راحت است و لحظه ای دیگر همه چیز بهم ریخته به نظر برسد. برای یادگیری برنامه نویسی در چنین شرایطی، Exercism با تمرین های خیلی کوچک و توضیحات و جزئیات فراوان شروع می کند.

قبل از انجام این کارها، exercism شما را برای ساخت اکانت GitHub، نصب Command Line Client، همچنین تنظیمات CLI و غیره راهنمایی می کند.

برنامه نویسان با تجربه برای یادگیری زبان جدید

exercism همچنین برای شمایی که در دنیای برنامه نویسی تازه کار نیستید و می دانید چگونه باید یک برنامه را مدیریت کنید هم می تواند مفید باشد. شاید یادگیری زبان برنامه نویسی جدید و تبدیل کردن مهارت هایتان در زبان جدید خیلی سخت و ترسناک باشد. در چنین شرایطی، exercism به شما کمک می کند که قدم به قدم با پر کردن شکاف های کوچک مهارت های خود را بهبود بخشید.

یادگیری نحوه نوشتن کد تمیز

حتی برنامه نویس های خبره و با تجربه تر هم ممکن است از هنر تمیز نوشتن و ساده نویسی کد ها برخوردار نباشند. برای انجام این کار، نیاز به یادگیری فرآیند تبدیل کردن یک عملیات از کد ناکارآمد و پیچیده به یک کد آسان و تمیز که قابل فهم باشد دارید. شما می توانید شروع کنید و یاد بگیرید چگونه دانش کدنویسی خود را افزایش دهید.

به نظر شما Exercism.io می تواند جالب و جذاب باشد؟
هوس میکنید آن را امتحان کنید و دانش برنامه نویسی خود با این ابزار و وب سایت را افزایش دهید؟
اگر همینطور است و قصد استفاده دارید و یا اگر قبلا این ابزار را می شناختید و تجربه استفاده و تمرین در آن را داشته اید فراموش نکنید که نظرات و بازخورد های خود را با ما هم به اشتراک بگذارید.

از اینکه این مقاله را مطالعه فرمودید از شما سپاسگزاریم. لطفا با ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود، ما را در ارائه بهتر مطالب پایدار بلاگ یاری فرمایید.