ما پنج نکته را برای بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل که بسیار ساده و در عین حال مفید و موثر هستند به شما ارائه می دهیم الگوریتم گوگل تعریف شده است و دائما در حال واکشی و تغییر اعتبار سایت ها می باشد، با بکارگیری موارد خیلی ساده می توانید رتبه SEO خود را بهبود ببخشید و در نتایج بالاتری ظاهر شوید. در ابتدا شاید بد نباشد مقاله سئو سایت چیست را مطالعه بفرمائید و بعد با این تکنیک ها آشنا شوید، در آنجا نیز اطلاعات مفیدی ارائه گردیده است.

1. تولید محتوای مرتبط

همانطور که همیشه و همه جا گفته می شود، محتوا پادشاه است. معیار اصلی قوی بودن محتوا برای سایت بر اساس کیفیت محتوای منتشر شده است. محتوایی با کیفیت که نیاز بازدید کننده را رفع کند و در عین حال مطالب مرتبط با موضوع سایت باشد. سایتهای تخصصی برای موتورهای جستجوی ترجیح داده می شود و امتیاز بالاتری میگیرند چرا که در آن حوزه محتوای بیشتری تولید کرده اند و این موضوع کاملا طبیعی است.

جملاتی را که بازدیدکنندگان، هدف گیری می کنند را تعیین کنید و در مورد آنها محتوای با کیفیت بنویسید. به عنوان مثال، اگر سایت شما در زمینه طراحی سایت تخصص دارد، باید جملاتی را انتخاب کنید که مثلا “استاندارد های روز طراحی سایت” می دانید کاربران به دنبال آن هستند صحبت کنند.

همچنین استفاده از علامت نقل قول Quotes، پرانتز، برچسب های عنوان مانند تگ H1، استفاده از تصاویر در مقالات و قرار دادن فیلم های مرتبط در مقاله نیز مهم است.

2. محتوای خود را دائما به روز کنید

یکی از موارد مورد علاقه موتورهای جستجوگر مانند گوگل که رتبه صفحات سایت را بالا می برند و SEO را تقویت میکند، به روزرسانی مداوم محتوای سایت، نوشتن مقالات جدید، به روز رسانی پیوندهای شکسته (Broken Links) و تصاویری است که کار نمی کنند. اگر همه چیز دقیق و کامل است، حتی به صورت دوره ای اطلاعات موجود در مقالات را به روز می کنند و کیفیت محتوای خود را بالاتر ببرید. برای ارائه مزیت به خوانندگان، و همچنین موتور جستجوی Google که حتما می تواند این تغییرات را در محتوا شناسایی کند.

افزایش سئو سایت با بروزرسانی مداوم
افزایش سئو سایت با بروزرسانی مداوم

3. استفاده از فراداده

تگ های Meta یکی از ابزارهای مفیدی هستند که به موتورهای جستجو در درک محتوای مقاله شما کمک می کنند ، فراداده ها و متا تگ ها را جدی بگیرید و در مورد آنها مطالعه کنید. متا تگ هایی که بین برچسب های <head> در ابتدای صفحه قرار می گیرد. مانند متا عنوان (Title)،  متای توضیحات (Description) و متای کلمه کلیدی (Keywords) که البته گوگل اعلام کرده است که دیگر کلمات کلیدی را مدنظر قرار نمی دهد.

همچنین می توانید در مورد متا تگ های جدید شبکه های اجتماعی از جمله تگ های متای Open Graph و Twitter Card نیز بررسی و مطالعه ای داشته باشید. اگر از CMS های متداول مانند وردپرس استفاده می کنید ، این کار را برای شما به راحتی با نصب یک افزونه انجام خواهد شد و فراداده های مورد نیاز را برای هر صفحه ایجاد و به کارگیری خواهد شد.

4. به لینک های داخلی توجه کنید

بر ایجاد لینک های داخلی مرتبط در متن محتوا هایتان تمرکز کنید. به جای استفاده از پیوندهایی مانند “اینجا را کلیک کنید” ، در عوض از نام مقصدی که بازدیدکنندگان خود را به آن هدایت می کنید و آنها را ترقیب می کند، استفاده کنید. موتور جستجو هیچ اهمیتی به کلمات مانند کلیک اینجا نمی دهد. در عوض ، نوشتن مقصد پیوند به عنوان “امکانات سایت فروشگاهی” مزایای بیشتری را برای موتورهای جستجو فراهم می کند تا بفهمند که این پیوند برای یک سایت توسعه یافته و همچنین برای افراد دارای معلولیت هم کارایی دارد که از صفحه خوان ها استفاده می کنند. در مورد لینک داخلی و خارجی بیشتر مطالعه کنید.

5. استفاده از متا تگ های alt در تصاویر

همیشه رسانه های بصری مانند تصاویر و ویدئوها را با استفاده از تگ های alt توصیف کنید تا موتورهای جستجو از محتوای تصویر یا فیلم مطلع شوند. تگ آلت برای رساندن مفهوم محتوای آن تصویر بسیار مفید است و در فضاهایی گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرد. گوگل نیز در مورد این امکان بسیار تاکید کرده است که از این امکان حتما استفاده کنید و تصاویرتان را توصیف کنید و به نوشتن یک تک کلمه کفایت نکنید و توضیح مناسبی برای تگ Alt خود انتخاب کنید.